חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הבורסה הראשונה לביטוח בסין תפתח בשנחאי ב 12 ביוני 2016

העיר שנחאי צפויה להתגלות כמרכז הביטוח העולמי גדול עד שנת 2020 עם כוח תמחור עולה והשפעה גוברת בביטוח משנה, ביטוח ימי ופעילות הונית בתחום הביטוח
7/06/2016

 

סין מתכוננת להשקה רשמית של הבורסה המרכזית הראשונה לביטוח במדינה שתיפתח בשנחאי ב 12 ביוני 2016. העיר שנחאי צועדת צעד נוסף לכיוון המטרה שרשמה לעצמה לשמש כמרכז ולהוביל את תעשיית הביטוח העולמית בשנת 2020. הבורסה החדשה לביטוח מצטרפת לרשימה של בורסות מסחר שכבר פעילות בשנחאי ועוסקות במסחר במטבעות, מתכות, מניות וסחורות.

פיי גואנג, ראש הסניף בשנחאי של הוועדה לפיקוח על הביטוח בסין, אמר כי המרכז יספק שירותי מסחר ושירותים עבור ביטוח משנה, ביטוח ימי, ביטוח נכסים וביטוח סיכונים מיוחדים, יושק במהלך פורום של יומיים שיפתח ב 12 ביוני 2016, במהלך הוועידה הפיננסית הגדולה של היבשת.

בטקס ההשקה אמור ליטול חלק גם, שיאנג ג'ונוו, יו"ר הפיקוח העליון על הביטוח בסין.

"העיר שנחאי אמורה לשמש כמרכז עולמי הגדול ביותר לביטוח עד שנת 2020 עם כוח פיננסי עולה והובלה בביטוח משנה, ביטוח ימי ופעילות בשוק ההון של הביטוח" אמר פיי במהלך פורום הביטוח הבינלאומי שנערך לאחרונה בעיר שנחאי בשנת 2016.

פיי אמר, כי הבורסה וקרן השקעות הביטוח הלאומית, אשר שתיהן ממוקמות בשנחאי, ישמשו כאינדיקטורים לכוחה הכלכלי של העיר החותרת לקראת המטרה להפוך למעצמת ביטוח על הבמה העולמית.

העיר שנחאי נמצאת במקום טוב כדי להשיג את המטרה להיות אחת מערי הליבה של סין ומשמשת כגורם מרכזי בחגורה הכלכלית של הדלתא של יאנגצה, אמר פיי.

יודעי דבר בתעשיית הביטוח אמרו שההשקה הסימבולית של בורסת הביטוח הינה צעד נוסף עבור שנחאי בהפגנת כוחה בענף הביטוח, עם מסחר במוצרים פיננסיים העשוי להגיע בהמשך השנה.

נכסי ביטוח יכולים להיות המוצרים הראשונים להיסחר בבורסת הביטוח בעוד עסקי ביטוח המשנה עשויים להתווסף אליהם מאוחר יותר, כך לפי המקורות.

העיר שנחאי צפויה להתגלות כמרכז הביטוח העולמי גדול עד שנת 2020 עם כוח תמחור עולה והשפעה גוברת בביטוח משנה, ביטוח ימי ופעילות הון בתחום הביטוח.

עד כה נשמרים בסוד הפרטים הרשמיים של מוצרי המסחר וזאת בשל הרצון של הרשויות בסין לנקוט באמצעי זהירות על מנת שלא לחזור על הכישלון שקרה בארצות הברית כאשר הוקמה בורסת הביטוח בניו יורק בשנת 1980 ונסגרה בתוך תקופה של שבע שנים מיום הקמתה בשל מסחר דל.

השלטונות בסין אישרו את הקמתה של בורסת הביטוח בשנחאי בסוף 2015, המוסד היחיד שזכה עד כה באישור מבייג'ינג.

בחודש חודש מאי 2015 הסכימו 91 חברות לתרום 2.24 מיליארד יואן (HK $ 2.69מיליארד דולר) של ההון הרשום של הבורסה. מבין אלו, 75% הגיעו מענף הביטוח.

המסחר  בבורסת הביטוח אמור להתבצע בשיתוף עסקים מקומיים בעזרת שיטות ביטוח עולמיות, ושדרוג תשתיות הביטוח של העיר על מנת להשיג את מטרותיה.

ההצעה להקים בורסה לביטוח בסין הועלתה לראשונה בשנת 2010, כאשר ערים כמו בייג'ינג, צ'נגדו ושנזן התחרו ביניהן על הזכות לשמש כבית לבורסה.

ג'נג יאנג, ראש משרד השירות הפיננסי בשנחאי, אמר כי בורסת הביטוח היא אמצעי נוסף האמור להצעיד את העיר כדי לעשות שימוש טוב יותר במשאבים הגלובליים לצורך תגבור כוחה הכלכלי בסחר בביטוח האמור לקדם את השאיפה הגדולה של העיר שנחאי להפוך למרכז פיננסי עולמי בשנת 2020 .

העיר שנחאי מובילה כבר כיום, את שוק הביטוח של היבשת. בשנת 2015, תעשיית הביטוח היוותה 4.5% מהתמ"ג של העיר, עם פרמיה ממוצעת לנפש של 4,659 יואן. מועצת המדינה מצפה שהתרומה של תעשיית הביטוח לתוצר הלאומי תגיע לכדי 5% אחוזים בכל המדינה עד שנת 2020, עם פרמיה לנפש של 3,500 יואן.

עבור לתוכן העמוד