חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ממשלת צרפת מקימה קרן חירום לצורך סיוע לנפגעי שיטפונות

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, הודיע לאחר פגישה עם שרי ממשלתו, על סכומים של עשרות מיליוני יורו שיימסרו על ידי ממשלת צרפת למנהיגים מקומיים לצורך טיפול בקורבנות האסון
14/06/2016

 

ממשלת צרפת מקימת קרן חירום במטרה לסייע לתושבי המדינה שאבדו את כל רכושם בעקבות עליה על גדותיו של נהר הסיין שהביא לשיטפונות הגרועים ביותר שידעה המדינה במהלך שלושת העשורים האחרונים.

ההצפות אירעו בסוף חודש מאי 2016 בשל גשמים עזים מהרגיל שפקדו את אירופה גרמו נזק לאלפי בתים ומכוניות והביאו למותם של לפחות 18 בני אדם שנהרגו בגרמניה, צרפת, רומניה ובלגיה.

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, אמר בתחילת חודש יוני 2016, כי "החזרה לחיי שגרה תיקח זמן". ואלס אמר, כי קרן החירום תספק עזרה מהירה לאנשים אשר נותרו ללא משאבים כלכליים בשל השיטפונות שפגעו במאות ערים וכפרים ברחבי צרפת. קרן החירום תאפשר לאנשים שנפגעו לממן את הצרכים המידיים והבסיסיים של האנשים שנפגעו.  

מפלס המים של נהר הסיין בבירת הצרפתית הגיע לשיאו בתחילת יוני 2016, אבל עדיין נשאר בגבה 3.7 מטרים מעל לגובה הרגיל של פני המים. אזורים מסוימים ממערב ומדרום לפריז היו עדיין תחת מעקב שיטפונות לאורך הסיין ונהר אאסון שהוא אחד מיובליו.

כ -6,000 בתים בצרפת נשארו ללא חשמל, ומספר תחנות רכבת וכבישים נסגרו בעיר הבירה וישובים סמוכים בסביבותיה. להצפה הייתה השפעה דרמטית על חלקים של רשת מסילות הברזל.

המוזיאונים הנודעים של פריז, הלובר ואורסיי הנמצאים בקרבת נהר הסיין הנמנים עם אתרי התיירות המפורסמים בתבל נסגרו אף הם בגלל השיטפונות, כעובדים בקשו להגן על אלפי יצירות אמנות המאוחסנות במרתפים. מוזיאון אורסיי נשאר סגור מספר ימים אולם בעוד הלובר פתח את שעריו כעבור ימים אחדים.

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, הודיע לאחר פגישה עם שרי ממשלתו, על סכומים של עשרות מיליוני יורו שיימסרו על ידי ממשלת צרפת למנהיגים מקומיים לצורך טיפול בקורבנות האסון.

 

עבור לתוכן העמוד