חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קנדה: פרמיה לביטוח מקיף לרכב לפי מיקוד אזור המגורים

ההפרש בפרמיה לפי אזור המגורים בקנדה יכול להגיע עד כדי 60%. גם תדירות הנהיגה משפיעה על המחיר, הואיל וככל שנוהגים יותר, כך עולה ההסתברות לאירוע של תאונה. גורם משמעותי נוסף בהוזלת עלויות הביטוח, הוא נושא היעדר תביעות. היסטוריה ארוכה של היעדר תביעות תשמור על פרמיה נמוכה
16/08/2016

 

בקנדה, הפרמיה לביטוח מקיף לרכב מושפעת גם ממיקוד כתובת המגורים של המבוטח. בפועל, מתקיים לא פעם מצב לפיו מבוטח שמתגורר באזור אחד עובד או שוהה מרבית זמנו במקום אחר, כך שהסיכון לגבי הרכב מושפע מטבע הדברים ממקום הימצאו של הרכב ולא רק ממיקום מגוריו של המבוטח.

חברות הביטוח אינן לוקחות בחשבון את אורח חיוו של המבוטח ובכלל זה מיקומם של חברים, חוגים, בתי ספר, מקומות עבודה שהם האזורים בהם נמצא הרכב, אלא מתייחסות לכתובת המגורים בלבד. אנשים ששהו מרבית זמנם, עם רכבם הפרטי במקומות הנחשבים למקומות מסוכנים מבחינת הביטוח אך התגוררו במקומות הנחשבים לפחות מסוכנים שילמו פרמיה נמוכה יותר מזו המשולמת על ידי מי שמתגורר באזור שבו שהו אותם המבוטחים רב זמנם.

כלומר, חישוב הפרמיה מבוסס על כתובת המבוטח ולא על מקום הימצאו של הרכב. הסיבה לכך, היא המאפיינים המשמשים את חברות הביטוח על מנת לבנות פרופיל של מבוטח.

השימוש במיקוד מביא לפעמים לתוצאות אבסורדיות כאשר שכנים שמתגוררים בבניינים סמוכים או מתגוררים אחד מול השני משני צידי הרחוב משלמים פרמיות שונות בשל שיוך לאזור מיקוד אחר של כל אחד מהם.

כאשר בשכונת מגורים של המבוטחים נרשמים נתוני תביעות ביטוח לפיהם עלות התיקונים של רכב לאחר תאונה היא יקרה יותר לעומת אזורים אחרים, המבטחים משלמים תשלומים בסכומים גבוהים לצד שלישי ונרשם שיעור גבוה מהממוצע של פריצות לרכב, הדבר משפיע על גובה הפרמיה לביטוח מקיף לרכב בנוסף לפרמטרים אחרים כמו גיל הרכב והדגם, תדירות הנהיגה ויעדי הנסיעה וגורמים נוספים.

כך למשל, נהגים שהם גברים צעירים משלמים פרמיה גבוה יותר מזו המשולמת על ידי נשים שהן נהגות צעירות לאור הנתונים הסטטיסטיים לפיהם הגברים הצעירים מועדים יותר לתאונות מאשר הנשים הצעירות ומשום כך הם משלמים גם פרמיה גבוהה יותר בעבור ביטוח המקיף לרכב מאשר הנהגות הצעירות.

ההפרש בפרמיה פי אזור המגורים בקנדה יכול להגיע עד כדי 60%. גם תדירות הנהיגה משפיעה על המחיר, הואיל וככל שנוהגים יותר, כך עולה ההסתברות לאירוע של תאונה. כמו כן נדרשים הקנדים להתאים את ביטוח הרכב שלהם ולקבל מהמבטחים אישור מוקדם לקיומו של ביטוח באותם מקרים שהם עושים שימוש בהסעה משותפת או משמשים כנהג תורן לצורך הסעה של ילדים לחוגים.

גורם משמעותי נוסף בהוזלת עלויות הביטוח, הוא נושא היעדר תביעות. היסטוריה ארוכה של היעדר תביעות תשמור על פרמיות נמוכות. בכל הקשור בנהגים צעירים, הרי שנהיגה ללא תביעות תביא בסופו של דבר לפרמיה נמוכה יותר. אולם הפרמיה בקנדה מושפעת גם מדוחות משטרה על נהיגה במהירות מופרזת והפרת חוקי תנועה (למעט דוחות חניה), גורמים המעלים את גובה הפרמיה.

נושא נוסף העשוי להוזיל את הפרמיה למבוטח הקנדי הוא גובה ההשתתפות העצמית.  השתתפות העצמית גבוהה מאפשרת להוריד את גובה הפרמיה.

עבור לתוכן העמוד