חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אומדן ראשוני: עלות נזקי הוריקן מתיו למבטחים עשויה להגיע לכדי 30 מיליארד $

בעלות הנזקים שאינם מבוטחים נושאים האזרחים והחברות שנפגעו מההוריקן, וקרוב לוודאי שגם המדינות והממשל הפדראלי בארצות הברית יידרשו לשאת בתשלום מסוים מעלות הנזקים שאינם מבוטחים
9/10/2016

 

הוריקן מתיו שפגע בחוף המזרחי של ארה"ב בתחילת חודש אוקטובר 2016 אליה הגיע מהאיטי, ג'מייקה, קובה, הרפובליקה הדומיניקנית איי בהאמה, עשוי לעלות למבטחים כ 30 מיליארד $ בתשלום תגמולי ביטוח, וזאת לפי ההערכות הראשוניות של המבטחים.

באומדן נזקי טבע או של כל נזק אחר, יש להפריד את עלות הנזק המבוטח מעלות הנזק הכולל הואיל ולא כל הנזקים שנגרמו על ידי ההוריקן ועדיין נגרמים מכוסים על ידי הביטוח.

בעלות הנזקים שאינם מבוטחים נושאים האזרחים והחברות שנפגעו מההוריקן, וקרוב לוודאי שגם המדינות והממשל הפדראלי בארצות הברית יידרשו לשאת בתשלום מסוים מעלות הנזקים שאינם מבוטחים.

מניין מספר הקורבנות בנפש מתקרב לכדי אלף. מבחינת מספר ההרוגים מדובר בסופה הקטלנית ביותר מאז הוריקן סטן בשנת 2005, שגבה את חייהם של יותר מ 1,600 אנשים שהיכה במקסיקו שבמרכז יבשת אמריקה.

מדינות פלורידה, ג'ורג'יה, דרום קרוליינה וצפון קרוליינה הכריזו כל מצב חירום לקראת בואו של ההוריקן מתיו אשר נצפה כהוריקן השני בהיקף עלות תשלומי הביטוח למבטחים בהיסטוריה של ארה"ב לאחר הוריקן קתרינה (שפגע בניו אורלינס החוף שמסביב בשנת 2005) שעדיין עומד במקום הראשן מבחינת היקף עלות הנזקים למבטחים.

האומדן הראשוני של הנזקים המבוטחים של ההוריקן מתיו (כפי שנמסר על ידי חברה שעוסקת במודלים כלכליים לסוכנות הידיעות רויטרס) שהוא היקר ביותר למבטחים בעשור האחרון, עומד כאמור בסביבות 25-30 מיליארד $.

פורסמו גם הערכות בסכומים נמוכים בהרבה המגיעות "רק" לכדי 5 עד 6 מיליארד $. בכל מקרה יעברו חודשים רבים עד שניתן יהיה להגיע להערכות הקרובות יותר למציאות.

מומחי הביטוח ברחבי תבל ובעיקר אנשי ביטוח המשנה עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות אשר ישפיעו ככל הנראה על שוק ביטוח המשנה לקטסטרופות ברחבי תבל.

עבור לתוכן העמוד