חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איגוד המבטחים בבריטניה ממליץ כיצד להימנע מהתבקעות של צינורות קפואים בחורף הקרוב

ביטוח הבתים אמור לשלם במרבית המקרים בעבור תיקון הנזקים שנגרמו בשל התבקעות הצינורות, אבל הביטוח אינו יכול לפצות בגין הסבל וחוסר הנוחות שנרגמו לבעלי הבתים בשל התקבעות הצינורות
13/11/2016

 

בבריטניה צופים חורף קר מהרגיל ואיגוד המבטחים בבריטניה ה ABI, מפציר בבעלי הבתים  לפעול מבעוד מועד על מנת לחסוך לעצמם את הסבל והייסורים שצפויים לכל מי שעתיד לסבול מהתבקעות צנרת בשל קפיאה של מים בצינורות.  

קפיאה של מים בצינורות גורמת להתבקעותם בשל התופעה המוכרת שנקראת "האנומליה של המים". המים מתרחבים, במקום להתכווץ, במעבר ממצב של נוזל למוצק (קפיאה) ובכך יוצרים לחץ על צינורות המים שהם נמצאים בהם, דבר הגורם להתבקעות הצינורות. פרסום זה חשוב גם לישראלים שמתגוררים באזורים קרים, כמו למשל רמת הגולן, שמועדים לסבול בחורף הקרוב מאותה תופעה. בנוסף לעוגמת הנפש הצפויה, נזקי התבקעות הצינורות יכולים להיות יקרים, ועל כן ממליץ איגוד המבטחים בבריטניה לנקוט במספר צעדים פשוטים על מנת למנוע או לפחות לצמצם את ממדי התופעה, לפני שמגיע הכפור של החורף הקרב ובא.

הצעדים המומלצים הם:

  • יש להפעיל את החימום במרווחי זמן קבועים ולוודא את הגדרת קוצב הזמן (הטיימר) בכל מקרה של היעדרות מבית המגורים.
  • יש לוודא, כי צינורות מים ומכלי מים שנמצאים בעליות הגג מותקנים עם בידוד באיכות טובה.
  • יש ללמוד היכן מותקנת צנרת הברזל והברזים הראשיים של המים שנכנסים לבית ודאג לוודא, כי זרימת המים בצנרת פועלת באופן תקין.
  • יש לתקן את כל הברזים המטפטפים על מנת למנוע קפיאה של מים.

במקרה שהצינורות קפאו:

  • יש לסגור את ברז המים הראשי מיד לאחר הגילוי ולאחר מכן להמתין עד להתחממות או לנסות להפשיר את הצינורות עם בקבוק מים חמים.
  • אם צינור התפוצץ, יש לסגור את ברז המים הראשי, לכבות את ההסקה המרכזית ואת כל המתקנים האחרים המשמשים לחימום מים. לאחר מכן יש לפתוח את כל הברזים על מנת לנקז את המערכת.
  • יש ליצור קשר לקבלת סיוע וייעוץ מחברת הביטוח ולקבל שירות לביצוע תיקון מקצועי של הצנרת שנפגעה.

לורה יוז, יועצת הביטוח הכללי של אגוד המבטחים בבריטניה, אמרה, כי:

"בכל החורף, הנזק שנגרם על ידי התבקעות צנרת בבריטניה הוא נפוץ ויקר. מניעה עדיפה על תיקון. מספר צעדים פשוטים יכולים להפחית את הסיכון מול התוצאה הקשה של צינורות קפואים או צינורות שהתבקעו במהלך החורף. ביטוח הבתים בבריטניה אמור לשלם במרבית המקרים בעבור תיקון הנזקים שנגרמו בשל התבקעות הצינורות, אבל הביטוח אינו יכול לפצות בגין הסבל וחוסר הנוחות שנרגמו לבעלי הבתים בשל התקבעות הצינורות."

 

 

עבור לתוכן העמוד