חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הבינה המלאכותית כבר כאן - 34 עובדים מפוטרים בחברת ביטוח יפנית

מחקר שנערך על ידי הפורום הכלכלי העולמי ניבא בשנת 2016, כי העלייה בשימוש ברובוטים ובבינה מלאכותית תגרום לאובדן של 5.1 מיליון מקומות עבודה בחמש השנים הקרובות ב -15 המדינות המובילות
8/01/2016

בספרות הפנטסטית בסוגת המדע הבדיוני כבר נכתב לפני עשרות שנים התסריט לפיו בני האדם מודחים מעבודתם ומאבדים את משרותיהם לטובת המכונות.

לפי פרסום של הבי בי סי, הסיפור הדמיוני הפך למציאות בעבור 34 עובדים בחברת ביטוח יפנית שאיבדו את משרתם לטובת מכונות.

מדובר בחברת פוקוקו ביטוח חיים הדדי ביפן שפיטרה עובדים מהשורה והחליפה אותם במערכת טכנולוגית של בינה מלאכותי artificial intelligence  (AI) המסוגלת לחשב תשלומי תביעות ביטוח.

חברת הביטוח הפנית מאמינה, כי המהלך החדש עשוי להגדיל את התפוקה של החברה ב -30%.

הצפי לחיסכון שנתי בשכר עבודה עומד בשלב הנוכחי בסביבות 140 מיליון ין (כמיליון 1.2 דולר) לאחר שתשולם התקנת המערכת 200 מ  בסוף חודש ינואר 2017.

העלות הצפויה של התחזוקה השנתית של המערכת  אמורה להגיע לכדי 15 מיליון ין.

ביפן מדווחים, כי המערכת מבוססת על הטכנולוגיה של ווטסון של יבמ בע"מ יפן, אשר חברת יבמ מגדירה כנה אותה כ "הטכנולוגיה הקוגניטיבית שיכולה לחשוב כמו בן אדם".

מחברת אי בי אם נמסר שמדובר על אפשרות  לנתח ולפרש את כל הנתונים המוזנים למערכת, לרבות מלל, תמונות מובנותה, אודיו ווידאו.

חברת פוקוקו ביטוח חיים הדדי תעשה שימוש בבינה המלאכותית על מנת לאסוף את המידע הדרוש בעבור תשלומי התביעות למבוטחים – באמצעות קריאה של אישורים רפואיים, ונתונים על ניתוחים או משך האשפוז בבית החולים.

כמו כן פורסם, כי , שלוש חברות ביטוח יפניות נוספות שוקלות אימוץ של מערכות בינה מלאכותית לצורך ביצוע עבודות כגון איתור תכנית הכיסוי הביטוחי האופטימלית בעבור לקוחות.

מחקר שנערך על ידי הפורום הכלכלי העולמי ניבא בשנת 2016, כי העלייה בשימוש ברובוטים ובבינה מלאכותית תגרום לאובדן של 5.1 מיליון מקומות עבודה בחמש השנים הקרובות ב -15 המדינות המובילות המכסות על פי הסקר כ 65% מכלל כוח העבודה בעולם.

עבור לתוכן העמוד