חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חיוב בתשלום פרמיה בהקפאת ביטוח

המבוטח חויב לשלם את הפרמיות לחברת הביטוח לאחר שנמצא, כי הביטוח היה בתוקף וכי נעשה בו שימוש

 

 

תא"מ 1800-05 אריה חברה ישראל נ' עבדאלה אחמד סלים

 

בית משפט: השלום בעפולה

 

פסק הדין ניתן ביום: 02 מרץ 2010

 

ע"י כבוד השופט: הסגן נשיא  יוסף בן-חמו

 

עניינו של פסק הדין: האם המבוטח חייב לשלם לברת הביטוח פרמיה בעבור פוליסות לביטוח רכב מקיף שהוקפאו ולטענתו של המבוטח לא היו בתוקף?

 

רקע: מדובר בביטוחים שנערכו והוקפאו על ידי אשתו של המבוטח במהלך עבודתה בחברת הביטוח. הפוליסות היו משועבדות לבנק והעתק למשעבד נמסר לבנק מטעם המבוטח.

 

בית המשפט קיבל את התביעה וחייב את המבוטח לשלם לחברת הביטוח את הפרמיות לאחר שמצא, כי פוליסות הביטוח היו בתוקף כלפי הבנק וכי נעשה בהן שימוש. כמו כן נתגלה, כי המבוטח כבר הקפיא פוליסה לביטוח צד ג' בשנה הקודמת וביטל את ההקפאה לאחר שקרה מקרה ביטוח.

 

מתוך פסק הדין:

"לאחר שבחנתי את חומר הראיות ועדויות הצדדים שבפניי נחה דעתי כי יש להתייחס לפוליסות נשוא התביעה שבפניי כפוליסות שנכנסו לתוקף. התנהגותו של הנתבע כמפורט לעיל אפשרה לו ליהנות מכיסוי ביטוחי מלא מבלי לשלם את הפרמיות החלות עליו. בפועל פוליסות אלו לא הופיעו במערכת החיתום של התובעת, עקב פעולת ההקפאה ולכן התובעת לא ידעה על קיומן ולא דרשה מהנתבע לשלם את התמורה בגינן."

 

"הנני קובע כי הוכח בפניי שהנתבע עשה שימוש בפוליסות כאשר העביר אותן לבנק על מנת ליצור מצג לפיו בוטחו הרכבים בביטוח מקיף, בהתאם לדרישתו של הבנק כחלק מתנאי קבלת ההלוואות לרכישת הרכבים."

 

פסק הדין באתר הרשות השופטת.

 

עודכן ביום 9/3/2010 שעה: 8.50

עבור לתוכן העמוד