חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נדחתה תביעה לנזקי רכב לאחר התשלום

בחלוף כ-4 שנים ממועד התאונה, נקרא השמאי ויקטור עידן לבדוק הגרוטאה העומדת למצבה וליתן חו"ד

 

ת"א 69883-06 קנצפולסקי נ' מוסכי תאוצה בע"מ ואח'

 

בית המשפט: השלום בתל אביב - יפו

 

פסק הדין ניתן ביום: 17/5/2010

 

ע"י כבוד השופטת: פנינה פליגלמן

 

עניינו של פסק הדין: האם מבוטח שתביעת בגין נזק שנגרם לרכבו על ידי צד שלישי בגינו קיבל פיצוי ממבטחו ופיצוי משלים ממבטו של הרכב הפוגע, זכאי לפיצוי נוסף בשל אותו אירוע הנסמך על חוות דעת של שמאי רכב מטעמו אשר בדק את הרכב הנדון כארבע שנים לאחר אירוע התאונה?

 

בית המשפט דחה את התביעה.

 

מתוך פסק הדין:

"... התובע הינו מכונאי רכב במקצועו ולעובדה זו יש משמעות רבה בדרך התנהלותו בתביעה זו, שכן אין עסקינן במי שאינו מצוי ובקי בהלכות רכב אלא ההפך הוא הנכון.

....

..בחלוף כ-4 שנים ממועד התאונה, נקרא השמאי ויקטור עידן לבדוק הגרוטאה העומדת למצבה  וליתן חוות דעת מקצועית, מלומדת ומנומקת בדבר ירידת הערך שנגרם לרכב כתוצאה מהתיקון הלקוי, כטענת התובע, והתאונה וכן לקבוע כי קיים קשר סיבתי בין התאונה לבין הנזק לגיר.

בפני השמאי הוצג רכב  שיבש לשדו, גגו שרוף, שלעניות דעת השמאי לעובדה כי הרכב עמד כ-4 שנים אין כל השפעה על ערכו ומצבו, למרות שקפחה עליו השמש ללא רחמים והגשם היכה בו , ולאחר בדיקה "מקצועית" זו מצא מר עידן כי לרכב נגרמה ירידת ערך בשעור של  25,000 ₪ לא פחות ולא יותר וירידת ערך זו מקורה בתאונה והתיקון ה"לקוי" שביצעה התובעת. חוות הדעת הוכנה על ידו כ-5 חודשים לאחר מכן..."

עבור לתוכן העמוד