חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים עברו למשכנם החדש

המעבר למשרדים החדשים חותם תקופה של 35 שנים אשר במהלכן שכנו משרדי אגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים בבית הביטוח שבשדרות רוטשילד בתל אביב
28/11/2016

 

בחודש נובמבר 2016, עברו משרדי אגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים עברו למשכנם החדש במגדלי משה אביב ברחוב ז'בוטינסקי 7 ברמת גן.

המעבר מהמשרדים הקודמים בבית הביטוח ע"ש דוד חכמי  בשד` רוטשילד 39 תל אביב היה צעד צפוי ומתבקש לאור העובדה שבמהלך עשר השנים האחרונות עזבו חברות הביטוח את אזור שדרות רוטשילד בתל אביב והעבירו את משרדיהן מחוץ לעיר.

לפני כעשרים שנה אפשר היה למצוא כמעט את כל חברות הביטוח בישראל בשדרות רוטשילד בתל אביב או בקרבת מקום, כפי שניתן לראות בתמונות התערוכה "ביטוח בתמונות" באתר זה.

המעבר למשרדים החדשים חותם תקופה של 35 שנים אשר במהלכן שכנו משרדי אגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים בבית הביטוח שבשדרות רוטשילד שנקרא על שמו של דוד חכמי, מייסד חברת הפניקס, עוד בימי חייו.

בשנת 1994, פעלו בבית הביטוח המוסדות הבאים: אגוד חברות הביטוח בישראל (ע"ר), התאחדות חברות לביטוח חיים בע"מ, אבנר אגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ (הבעלים של בית הביטוח), המכללה לביטוח ע"ש יעקב שריר, המאגר הישראלי לביטוח רכב (הפול) ומרכז הסליקה של חברות ביטוח בע"מ.

הבית בשדרות רוטשילד שופץ והותאם לצרכי מוסדות הביטוח על יסודות הבנק לסחר חוץ לשעבר. הבית תוכנן על ידי האדריכל אורי בלונטל ונחנך בשנת 1981.

איתן אבניאון, יו"ר הוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית (ועדה הפועלת בחסות אגוד חברות הביטוח), כיהן בשנת 1981 כמנכ"ל של חברת הביטוח "הסנה" ויו"ר אגוד חברות הביטוח, מספר, כי לפני המעבר לבית הביטוח שכנו משרדי אגוד חברות הביטוח ברחוב אלנבי 113 בתל אביב ומשרדי התאחדות חברות לביטוח חיים ברחוב אלנבי 94.

עבור לתוכן העמוד