חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנכ"לית לוידס: סיכונים מעשה ידי אדם גדולים יותר מסיכוני אסונות טבע

בשנת 2015 רשם תאגיד לוידס את התוצאות הגרועות ביותר בעסקיו מאז שנת 2011 השנה בה אסונות הטבע ברחבי תבל צבעו את המסכים באדום
6/04/2016

 

אינגה ביל, מנכ"לית לוידס לונדון, אמרה בחודש מרץ 2016, כי הטרור מהווה סיכון גדול יותר מרעידות אדמה ומהוריקנים.

מנכ"לית לוידס הזהירה, כי סיכונים מעשה ידי אדם כמו טרור, סייבר ושינויי האקלים הפכו להיות איומים גדולים יותר מאסונות טבע.

מנכ"לית לוידס, ציינה, כי בניגוד לגישה המסורתית בעולם הביטוח כאשר הדאגה מפני סיכונים גדולים התמקדה ברעידות אדמה ובהוריקנים, הרי שנכון להיום, סיכונים מעשה ידי אדם עומדים בקדמת הבמה והביקוש לרכישת ביטוח מפני סיכוני טרור הולך וגובר הן מצד ממשלות והן מצד רשויות מקומיות וגורמים עסקיים.

ביל הצביעה על מדד הסיכון העירוני של לויד, לפיו כמעט מחצית הסיכונים הכלכליים העומדים בפני 301 ערים ברחבי תבל היו קשורים למעשה ידי אדם, ביניהם קריסות של שווקים, מתקפות סייבר, הפסקות חשמל ותאונות גרעיניות.

לדבריה נרשמה עלייה בסיכונים מעשה ידי אדם בכל רחבי תבל. תאגיד לויד'ס, אשר מממן סיכונים מורכבים באמצעות 97 סינדיקטים של מבטחים שלה, מעניק כיסוי ביטוחי בעבור עסקים ושדות תעופה, צפוי לספוג גם תביעות בעקבות התקפות הטרור שאירעו בבריסל בחודש מרץ 2016 בנוסף לתביעות בשל אירועי טרור אחרים שפקדו את אירופה ואת העולם בתקופה האחרונה. תביעות הביטוח בגין נזקי טרור צפויות להסתיים בהפסדים כבדים למבטחים. הפסדים אשר יתווספו להפסדי שנת 2015 שהביאה לירידה של 30% בהכנסות של תאגיד ללוידס בשל ירידה בתשואות של השקעות בסביבת ריבית נמוכה ביותר בנוסף לירידת תעריפים בשל תחרות גוברת והולכת.

הרווח לפני מס של תאגיד לוידס ירד לעומת שנת  2014 מ 3 מיליארד £ לכדי 2.1 מיליארד £ בשנת 2015. התאגיד רשם את התוצאות הגרועות ביותר בעסקיו מאז שנת 2011 השנה בה אסונות הטבע ברחבי תבל צבעו את המסכים באדום.

רווחי ההשקעות ירדו ביותר ממחצית לכדי 400 מיליון £ לעומת רווחי השנה הקודמת  שעמדו על  1 מיליארד £ והכנסות החיתום נפלו לכדי 2 מיליארד £ לעומת  2.3 מיליארד £ בשנה הקודמת. ההפסדי החיתום הגדולים נגרמו עקב התפוצצות מחסן טיאנג'ין בסין שריפה פלטפורמה המנוהלת על ידי חברת נפט פמקס המקסיקנית.

שינוי האקלים הוא עוד איום מרכזי, המשפיע באזורים מסוימים של העולם, מקומות שבהם קיימת מודעות נמוכה ביותר לנושא הביטוח, אם בכלל. כמו למשל הפיליפינים שספגו נזקי שיטפונות בסתיו האחרון. שמונה סינדיקטים של לוידס החלו בנובמבר 2015 לעבוד עם ממשלות כדי להתמודד עם מחסור בביטוח בכלכלות מתפתחות.

תאגיד לוידס מקדם פעילות בשווקים מתעוררים כגון אמריקה הלטינית וסין, שם יש כעת יותר מ -30 סינדיקטים לאחר פתיחת סניף לוידס בבייג'ינג לפני כשנה.

התאגיד השקיע את כספי פרמיות הביטוח אולם הרווחים נשחקו, כאמור, על ידי ריביות נמוכות. מנכ"לית לוידס, ביל חוזה כי שנת 2016 לא תהיה קשה פחות משנת 2015 לאור סביבת הריבית הנמוכה.

 

עבור לתוכן העמוד