חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביטוח בעולם: ביטוח סיכוני סחר באשראי לעסקים קטנים בבריטניה

הביטוח נועד להגן על בעלי העסקים מפני סיכונים מסחריים שאינם בשליטתם ומסייע להם לגדול באמצעות מזעור ההשלכות הכספיות של חדלות פירעון פתאומית ובלתי צפויה של לקוחותיהם
29/05/2016

 

חברות הביטוח בבריטניה משווקות ביטוח סיכוני סחר באשראי לעסקים קטנים. הביטוח מקנה כיסוי ביטוחי לבעלי עסקים קטנים למקרה שבו הלקוח שחייב להם כספים עבור מוצרים או שירותים אינו משלם את חובותיו או אינו עומד בתנאי הסדר התשלומים ומשלם את חובו באיחור.

הביטוח נועד להגן על בעלי העסקים מפני סיכונים מסחריים שאינם בשליטתם ומסייע להם לגדול באמצעות מזעור ההשלכות הכספיות של חדלות פירעון פתאומית ובלתי צפויה של לקוחותיהם.

ביטוח סיכוני סחר באשראי מאפשר לבעלי העסקים להעניק אשראי ללקוחות חדשים ומשפר את הנגישות לקבלת מימון בנקאי, לעתים קרובות במחירים תחרותיים יותר.

עסקים קטנים ובינוניים לצורך הביטוח מוגדרים כעסקים בעלי מחזור שנתי של עד 5 מיליון £  או פחות.

אגוד המבטחים הבריטי (ABI) פרסם בסוף חודש מאי 2016, את נתוני הביטוח בבריטניה לשנת 2015, במהלכה שילמו המבטחים בבריטניה לפי ביטוח סיכוני סחר באשראי לעסקים קטנים תביעות בהיקף המגיע כמעט לכדי 36מיליון £.

מארק שפרד, מנהל תחום ביטוח כללי באיגוד המבטחים הבריטי אמר, כי עסקים קטנים ככל שהם מהווים גורם מרכזי בכלכלת בריטניה, מקור לחידושים ולצמיחה, יכולים להיות פגיעים יותר מעסקים גדולים במקרה של חדלות פירעון או איחור בתשלום על ידי לקוחות גורם שיכול להיות בעל השפעה גדולה יותר לגביהם מאשר על בעלי עסקים גדולים. מבטחי סחר באשראי יכולים לשחק תפקיד חיוני בסיוע לעסקים קטנים באמצעות הביטוח.

חשיבות הביטוח גדלה לאחר הפרסום של הבנק המרכזי בבריטניה שחתך את התחזית הצמיחה בבריטניה לאור הבעיות הכלכליות במדינה. מכאן שביטוח סיכוני סחר באשראי מקטין ומצמצם את הסיכון לעסקים קטנים למקרה שהלקוחות שחייבים להם כספים לא יפרעו את חובותיהם או ישלמו להם באיחור.

בשנת 2015, הגישו מבוטחים בעלי עסקים קטנים ובינוניים בבריטניה כ 4,400 תביעות לפי פוליסות ביטוח האשראי שלהם, מספר המראה גידול בשיעור של 25% לעומת השנה הקודמת.  שיעור העלייה במספר התביעות משקף את ההשפעה של  אי הודאות הכלכלית על חברות קטנות ובינוניות בבריטניה.

הנתונים שפורסמו על ידי אגוד המבטחים בבריטניה מראים, כי בשנת 2015, שולמו תביעות לפי ביטוח סיכוני אשראי לכל סוגי העסקים בסכום כולל של כ 150 מיליון £ סכום המראה על גידול של 41% לעומת השנה הקודמת.

מספר התביעות שהוגשו על ידי בעלי עסקים קטנים עמד על כמעט 4,400 תביעות, והיווה 40% מסך כל התביעות שהוגשו למבטחי בריטניה לפי ביטוח סיכוני סחר באשראי.

המבטחים שלמו תביעות בסכום של כ 36 מיליון £ לבעלי העסקים הקטנים, סכום שהיווה כ 25% של מסך כל תשלומי התביעות לפי ביטוח סיכוני סחר באשראי בבריטניה שעמד על כ 149מיליון £.

מספר הפוליסות לביטוח סיכוני סחר באשראי שנרכשו על ידי בעלי העסקים הקטנים ובינוניים בבריטניה בשנת 2015 עמד על יותר מ -7,000 פוליסות והיווה כמעט 60% ממספרן של כל הפוליסות לביטוח סיכוני סחר באשראי שנמכרו באותה שנה.

  

 

עבור לתוכן העמוד