חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לוחמי אש וחברות הפועלות למניעת נזקי אש תומכים במיזם המתזים של אגוד המבטחים הבריטי

אגוד המבטחים בבריטניה מבקש לחייב בחקיקה התקנה של מתזים במבנים גדולים על מנת לסייע במניעה של ובהתמודדות עם שריפות גדולות, בעלות פוטנציאל הרסני, שיש בהן כדי לסכן חיי אדם
23/08/2016

 

אגוד המבטחים הבריטי (ABI - ASSOCIATION OF BRITISH INSURERS) פרסם בתחילת חודש אוגוסט 2016 על אודות תמיכתם של יותר מתריסר ארגונים מרכזיים של כוחות כיבוי והצלה בבריטניה אשר אשרו את תמיכתם בתכנית המובלת על ידי אגוד המבטחים לחייב בחקיקה התקנה של מתזים במבנים גדולים על מנת לסייע במניעה של ובהתמודדות עם שריפות גדולות, בעלות פוטנציאל הרסני, שיש בהן כדי לסכן חיי אדם. בין התומכים במיזם אגוד המבטחים הבריטי נמנים גם ראשי אגוד הכבאים במדינה וגופים העוסקים במניעת שריפות אשר כולם הוסיפו את חתימתם לקול הקורא לממשלת בריטניה לפעול בנושא חיוב על דין בהתקנה של מתזים.

אגוד המבטחים הבריטי פרסם קול קורא לממשלת בריטניההכולל את הדברים הבאים:

"במלאת שלש מאות וחמישים שנה לשריפה הגדולה של לונדון אנו קוראים לממשלת בריטניה לעדכון את החוקים שנועדו למנוע שריפות באמצעות חקיקה שתחייב התקנה של מתזים בכל בתי הספר החדשים, בבתי החולים הסיעודיים  ובמחסנים ששטחם עולה על 2,000 מ"ר. שריפות מסכנות חיי אדם, גורמות לשיבוש בחיים העירוניים וברשתות תחבורה באופן העשוי לפגוע בכלכלת המדינה. אי התקנה של מתזים בבתי ספר ובבתי חולים סיעודיים מעמיד בסיכון את חייהם של האנשים הפגיעים ביותר בחברתנו".

על הקריאה של אגוד המבטחים הבריטי חתמו: שירותי ההצלה מאש של אזור סאסקס מזרח, שירותי ההצלה מאש של מחוז מנצ'סטר רבתי, מכבי האש של לונדון, שירותי הכיבוי של מערב מידלנס, פורום למניעה של הצתות (APF), האגודה בריטית למניעת שריפות באמצעות מתזים אוטומטיים (BAFSA), האגודה הבריטית לניהול נזקים (BDMA), חברת אליאנס למתזים בבתי עסק (BSA), המכון המוסמך של שמאי ביטוח ((CILA, אגוד מנהלי בטיחות אש (CFOA), הפדרציה של כיבוי אש (FPA), פדרציה של סקטור האש (FSF), הרשת הלאומית למתזים (NFSN) והחברה של הכבאים הבכירים.

התשלום הממוצע שנעשה על ידי הביטוח בריטניה בשל שריפות של רכוש מסחרי עומד במועד פרסום הקול הקורא על יותר מ 25,000 £. מדובר על עלייה בשיעור של 165% מנתוני שנת 2004. אגוד המבטחים הבריטי מעריך, כי שיקום נזקי האש בהיקף הדומה לזה של הנזקים שנגרמו בזמנם על ידי השריפה הגדולה של לונדון, יעלה כיום למבטחים לפחות 37 £ מיליארד.

מארק שפרד, מנהל תחום הביטוח הכללי של אגוד המבטחים הבריטי אמר, כי:

"שלוש מאה וחמישים שנים חלפו מאז שהעיר לונדון נהרסה על ידי אש, הגיע הזמן שנביע את עמדותינו לגבי מניעת שריפות לתוך סדר היום העכשווי. אפשר, כי נזקים בהיקף של השריפה הגדולה של לונדון לא נראה עוד לעולם, אבל עדיין, עלינו לעשות הרבה יותר מהנעשה כיום על מנת למנוע ולמזער את נזקי השריפות אשר מתרחשות.

"שריפות בבתי ספר ובבתי חולים סיעודיים מסכנות את מי שיותר מכל האחרים זקוקים להגנה שלנו. שריפות של מפעלי תעשיה עשויות לגרום להפרעה בבתי מגורים, לפגוע בתחבורה ולסכן חיי אדם. אנחנו יודעים, על התועלת שבמתזים לצמצום הסיכונים שמציבות הדליקות, כך שהגיע הזמן להתחיל לדרוש את הצבתם במבנים מסוימים. אנו קוראים לממשלה לעשות את הצעד ההגיוני להתקנה של מתזים כחלק מהחובה המוטלת על בתי ספר חדשים, בתי חולים סיעודיים ומחסנים גדולים, על מנת לסייע במאבק הממושך כנגד סיכוני אש".

עבור לתוכן העמוד