חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ת.ד. האוטובוס נסע לפני שהנוסע התיישב

אירוע שבו נפל נוסע ונפגע כאשר עלה לאוטובוס שהחל לנסוע לפני שהתיישב, הוכר כתאונת דרכים

 

 

א  008082/07

 

בית משפט: השלום ירושלים

 

נבו מאיר נגד אילון חברה לביטוח בע"מ ואגד אגודה שיתופית לביטוח בע"מ

 

פסק הדין ניתן ביום: 29 בספטמבר 2009

 

ע"י כבוד השופטת: ענת זינגר

 

עניינו של פסק הדין:  האם מדובר בתאונת דרכים במקרה שבו הנפגע יליד 26.11.31, עלה על אוטובוס של חברת אגד שהחל בנסיעה לפני שהנפגע הספיק להתיישב, גרם לו לאבד את שיווי משקלו וליפול?

 

רקע: חברת אגד וחברת הביטוח חלקו בתחילה על עצם האירוע ועל אחריותן לשאת בנזקים שנגרמו בעטיו, טענה עליה  ויתרו בתום שמיעת הראיות.

 

הנפגע תבע פיצוי בסך של 198,789 ₪, בית המשפט פסק לזכותו סכום של 36,500 ₪ בתוספת שכ"ט עו"ד.

 

וזאת לאחר שנמצא, כי הנפגע  נפצע באירוע נוסף, שהתרחש לאחר המקרה הנדון, בו נפל התובע ושבר את מפרק הירך. בעקבות הפגיעה המאוחרת, הנפגע הוכר ע כזכאי לגמלת סיעוד, בהיקף של 9.45 שעות בשבוע אותה חלק עם אשתו ואת חלקה הוא ניצל . מחקירת הנפגע  עלה כי ללא קשר לתאונה נשוא תביעה זו, או לאירוע המאוחר, הוא מקבל בין השאר כדורים כנגד לחץ דם גבוה וכן מזריק לעצמו אינסולין עקב סכרת. עוד עלה בחקירה כי למעשה מדובר בתקופה קצרה משמעותית של שלושה עד ארבעה חודשים. הודגש עוד כי הנפגע לא פנה לטיפול מיידית בסמוך למועד הנפילה אלא רק מספר ימים לאחר מכן. כמו כן עלה מהעדות כי למעשה, ככל שכיום הנפגע סובל ממגבלה, הרי שיסודה בעיקר בפגיעה מהאירוע המאוחר. כמו כן עלה מהחקירה כי הנפגע  עצמאי בלבוש ונדרש לעזרה קלה רק בלבישת בגדים מסוימים, הוא אף יכול לסייע בשטיפת כלים ולסייע בהוצאת והחזרת כלים למקומם, כל עוד לא מדובר בכלים כבדים ומדובר בטווח היד,  הוא יכול גם לקפל כביסה. הנפגע מחזיק ברישיון נהיגה ואף נוהג ברכבים האוטומטים של ילדיו.

 

 פסק הדין המלא באתר הרשות השופטת.

עבור לתוכן העמוד