חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נפילה בהליכה לכיוון רכב אינה תאונת דרכים

האירוע לא הוכר כת.ד. לפי בחוק הפלת"ד הואיל ולא נמצא קשר סיבתי בין החניה האסורה לבין הנפילה

 

בית משפט:  השלום בתל אביב - יפו

 

ת"א 23264-05 ערד גזית נ' עיריית פתח תקוה ואח'

 

פסק הדין ניתן ביום: 24 במאי 2010

 

ע"י כבוד השופטת: חדוה וינבאום וולצקי

 

 

עניינו של פסק הדין: האם נפגעת שהחליקה ונפלה על שיפוע עגלות המקשר בין המדרכה לכביש כאשר צעדה לכיוון רכבה שחנה בחניה אסורה זכאית לפיצוי לפי חוק הפלת"ד?

 

רקע: הנפגעת הגישה תביעה גם כנגד הרשות המוניציפאלית שבתחומה נפגעה וחברת הביטוח המבטחת אותה בביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי וזאת בנוסף לתביעה שהגישה כנגד חברת הביטוח שביטחה את השימוש ברכבה בביטוח רכב חובה.

 

בית המשפט קבע, כי האירוע הנדון אינו מהווה תאונת דרכים כהגדרתה לפי חוק הפלת"ד הואיל ולא נמצא קשר סיבתי בין החניה האסורה לבין הנפילה. כמו כן נקבע, כי הנפגעת לא הוכיחה את אחריותה בנזיקין של העירייה לנפילתה.

 

אזכור וציטוט פסיקה

רע"א 4698/92 בהירה בן שחר נ' שולה אייזנבד: "מקובלת עלי המסקנה של שתי הערכאות שקדמו לנו, לפיה נפילתה של המבקשת בעת שאצה בדרכה אל מכונית שהמתינה לה, איננה בגדר תאונת דרכים, על אף שנפגעה ממכה שספגה כאשר נפלה בסוף ריצתה על המכונית החונה. לא נגרם במקרה דנן נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי, אלא עקב שימוש מצער שלא צלח בשביל אשר עליו רצה המבקשת. הא ותו לאו."

 

רע"א 10721/05 אליהו חברה לביטוח בע"מ נ' איבראהים יונאן ואח' :" ואולם, במקרה שבו לא ניתן היה לאתר קשר רלבנטי כלשהו בין התרחשות הנזק לשימוש ברכב, כמו באותם מקרים שבהם מעשה הרשלנות או מעשה החף-מאשם שחולל את האירוע, לא היה קשור כל עיקר למצב הדרך או הרכב ושהסתברותו הייתה אפסית, נפסק כי אין המדובר בתאונת דרכים."

 

רע"א 9112/06 ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע"מ ואח' נ' המל"ל

 

 רע"א 9084/05 אגד בע"מ ואח' נ' יעקב ינטל

 

 

עודכן ביום 31/5/2010 שעה 08.00

 

 

עבור לתוכן העמוד