חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פסיקה: מהו סכום הפיצוי המגיע למבוטח בשל תאונת דרכים? האם 2 מיליון ₪ או 20,000 ₪

השופט רמי חיימוביץ, סגן נשיא השלום בתל אביב - יפו: התובע נפגע בתאונה. פגיעותיו הראשוניות היו לא קלות אולם הוא החלים מהן כמעט לחלוטין. שפר מזלו וחרף פגיעותיו הוא לא ניזוק כלכלית בשל התאונה
31/12/2015

 

  

(ת"א) 32794/07 תא (ת"א) 32794-07  מישל רוגוף  נ' כלל חברה לביטוח בע"מ

 

בית המשפט: השלום בתל אביב - יפו

 

פסק הדין ניתן ביום: 17/12/2015

 

ע"י כב' השופט: רמי חיימוביץ, סגן נשיא

 

עניינו של פסק הדין: מהו סכום הפיצוי המגיע לפי חוק הפלת"ד לנפגע בתאונת דרכים? האם למעלה משני מיליון ₪ כדרישת הנפגע או 20,000 ₪ בלבד, לפי עמדתה של חברת הביטוח?

 

בית המשפט קבע, כי חברת הביטוח תפצה את המבוטח בסכום של 207,332 ₪, בתוספת שכ"ט כדין

 

מתוך פסק הדין:

 

"המחלוקת היא בנוגע לנזק בלבד אולם מחלוקת חריפה היא שכן התובע אומד את נזקיו בסכום של למעלה משני מיליון ₪ ואילו הנתבעת אומדת אותן באחוז אחד מסכום זה – 20,000 ₪ בלבד.

 

...

 

סיכום חוות הדעת והעדויות: סיכום חוות הדעת והעדויות הוא שלתובע נותרה נכות בשיעור 7% בשל קושי מיקוד למרחק. ככל שימצא כי נותרה השפעה קוגניטיבית ניתן יהיה לקבוע נכות תפקודית בשיעור 5% נוספים, לכל היותר.

 

...

 

סיכום דברים הוא כי פגיעתו התפקודית של התובע היא קלה, ואם צריך לכמתה ניתן להעריכה ב-5% לכל היותר. פגיעה זו לא באה לידי ביטוי בתפקודו המקצועי היום, אך היא עשויה ליצור מגבלה מסוימת בעתיד.

 

...

 

סיכום

 

התובע נפגע בתאונה. פגיעותיו הראשוניות היו לא קלות אולם הוא החלים מהן כמעט לחלוטין. שפר מזלו וחרף פגיעותיו הוא לא ניזוק כלכלית בשל התאונה. החברה בה עבד אמנם הושפעה, במידת מה, מהתאונה, אולם שכרו שולם לו במלואו ואף עלה. יתרה מכך, מאז התאונה גם החברה שגשגה והצליחה וכיום עומדות הכנסותיה על עשרות מיליוני ₪ בשנה והיא רווחית מאוד (הואיל ומדובר בחברה פרטית לא פורטו הנתונים בפסק הדין). התוצאה היא כי נזקי העבר כוללים בעיקר הוצאות שהוצאו, וכי התובע זכאי לפיצוי מסוים בשל אבדן הכנסות עתידי שעלול להיגרם לו בשל הפגיעות. בחינת הראיות העלתה כי סך הפסדיו עומד על סך של 207,332 ₪.

 

סוף דבר

 

התביעה מתקבלת. הנתבעת תשלם לתובע סך של 207,332 ₪, בתוספת שכ"ט כדין."

 

 

עבור לתוכן העמוד