חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פסיקה: תלמידה שנפצעה כאשר תלמיד קפץ באוטובוס נוסע ופגע בה הוכרה כנפגעת לפי חוק הפלת"ד

השופט יובל שדמי: עיקר הנזק של התובעת נובע מהכאב שהיה כרוך בחבלה, ובמידה מסוימת גם בהפסד הלימודים והצורך לשכור מורים פרטיים, כאשר בנקודה אחרונה זו יש לזכור שהתובעת לא הביאה כל אסמכתא להוצאה כספית על מורים פרטיים
31/03/2016

 

 

 תק (נצ') 13609-11-15  מייסון הינדאוי נ' ב"ס סנט ג'וזיף סנט ג'וזיף

בית המשפט: לתביעות קטנות בנצרת

פסק הדין ניתן ביום: 25/3/2016

ע"י כב' השופט העמית: יובל שדמי

עניינו של פסק הדין: האם האירוע במהלכו נפגעה התלמידה, מהווה תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק הפלת"ד?

רקע: התלמידה נסעה בעמידה באוטובוס תלמידים במסגרת טיול שנתי. במהלך הנסיעה, קפץ אחד התלמידים שעמד על כיסא, פגע בלמידה וגרם לה חבלה באף.

בית המשפט קיבל את התביעה באופן חלקי ופסק לזכותה של התלמידה כחמישית מסכום התביעה לפי חוק הפלת"ד ולפי ביטוח תאונות לתלמידים בהתעלמות מהעובדה שביטוח תאונות לתלמידים אינו מכסה תאונות דרכים לפי חוק הפלת"ד

מתוך פסק הדין:

"התובעת טוענת שנגרמו לה הוצאות רפואיות בסך כ-5,000 ₪, וגם לכך לא הביאה כל ראיה.

בסה"כ מבקשת התובעת פיצוי בסך 25,000 ₪.

...

התובעת ואמה לא נתנו הסבר סביר לשיהוי הרב בהגשת התביעה, שיהוי שיש בו להכביד על יכולת הזיכרון של העדים, ויש בו גם להעיד על מידת המצוקה של התובעת בעקבות המקרה ועל כך שהיא מפריזה עד מאוד בדרישתה לפיצויים.

עיקר הנזק של התובעת נובע מהכאב שהיה כרוך בחבלה, ובמידה מסוימת גם בהפסד הלימודים והצורך לשכור מורים פרטיים, כאשר בנקודה אחרונה זו יש לזכור שהתובעת לא הביאה כל אסמכתא להוצאה כספית על מורים פרטיים.

אני אומד את כלל נזקיה של התובעת בגין התאונה בסך של 3,000 ₪, בגינם היא זכאית לפיצוי לפי חוק הפלת"ד.

בנוסף זכאית התובעת לפיצוי נפרד בשל  הביטוח בגין תאונות אישיות, פיצוי בסך כ-100 ₪ ליום היעדרות מבית הספר ובסך הכל כ-1500 ₪ (לא כולל שבתות). אציין שלא הועלתה טענה ע"י הנתבעים או צד ג', של התיישנות התביעה הנובעת מביטוח תאונות אישיות.

צד ג' היה המבטח של נתבע 1 בקשר לתאונות אישיות בביה"ס בזמן הרלוונטי והיה גם המבטח של נתבעת 2 בביטוח חובה בקשר לנזקי גוף לפי חוק הפלת"ד, כך שעליו לשפות את הנתבעים על כל תשלום שישלמו לתובעת.

על אף הקושי הפורמלי בדבר, ובהתחשב בפרוצדורה הגמישה הנוהגת בבית משפט לתביעות קטנות, אני מחייב ישירות את צד ג' לשלם לתובעת בתוך 30 ימים סך של 4500 ₪."

 

עבור לתוכן העמוד