חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מן התקשורת: על תופעת הונאות ביטוח

עו"ד גיל סלומון, סמנכ"ל רגולציה באיגוד חברות הביטוח: "זו אמנם תופעה עולמית, אבל הלך הרוח בישראל הוא שלא נורא לשקר או לנפח תביעת ביטוח. בארה"ב הונאת ביטוח נחשבת לעבירה קשה, אבל פה אין ענישה חזקה על מי שמנסה להוציא כספים מחברות הביטוח. צריך לעשות לזה סוף. זה פיגוע כלכלי בנו כחברה"

 

הונאות ביטוח הן רעה חולה לא רק בארץ אלא בכל העולם, ויש להן השלכות כלכליות וחברתיות כבדות. ברמה השוטפת מתגלים מקרים חמורים של מרמה והונאה של חברות הביטוח. מדובר בתופעה פסולה שפוגעת בסופו של דבר בציבור המבוטחים ובציבור הרחב.

 

עו"ד גיל סלומון, סמנכ"ל רגולציה באיגוד חברות הביטוח, התראיין בתקשורת בנושא מספר פעמים, ביניהן בטלוויזיה, ברדיו ובראיון שפורסם באתר "פוליסה": "זו אמנם תופעה עולמית, אבל הלך הרוח בישראל הוא שלא נורא לשקר או לנפח תביעת ביטוח. בארה"ב הונאת ביטוח נחשבת לעבירה קשה, אבל פה אין ענישה חזקה על מי שמנסה להוציא כספים מחברות הביטוח. צריך לעשות לזה סוף. זה פיגוע כלכלי בנו כחברה".

  

בכתבה שהתפרסמה בחדשות ערוץ 2 ב-27/05/17 הוצגו מקרי הונאות ביטוח חמורים מאוד ומרחיקי לכת, בהם ישראליים צעירים ששברו לעצמם ידיים ורגליים בכוונת מכוון במטרה להוציא מיליונים מכספי הביטוח.

 

בכתבה אחרת שהתפרסמה ב-12/02/18 בתכנית הכלכלית הודגם כיצד כנופיה ביימה תאונת דרכים כדי להונות את חברת הביטוח.

 

בכתבה שהתפרסמה בתוכנית "הכל כלול" ב-27.11.18 הראו מקרים בהם אנשים קופצים אל תוך רכבים, מביימים פגיעות, מסבכים נהגים תמימים ומנסים כך להוציא כספים מהביטוח.


ב-29.11.18 בתוכנית של סיון כהן ברדיו fm103, התראיין עו"ד גיל סלומון, סמנכ"ל רגולציה בעניין כתבה זו, ודיבר על התופעה ככלל.

 

קישורים לכתבות:

 

לאייטם בתוכנית של סיון כהן ברדיו fm103

לכתבה בתוכנית "הכל כלול" ב-27/11/18 ולצפייה בדף התוכנית בפייסבוק 


לכתבה שהתפרסמה ב-12/02/18 מתוך התכנית הכלכלית באתר mako

 

לראיון עם עו"ד גיל סלומון באתר פוליסה מ-23/04/18

 

לכתבה בחדשות 12 ב-27/05/17 באתר mako


 

עבור לתוכן העמוד